FAQ - často kladené otázky

 

1. CO JE KLOTEZZ

2. JAK TO FUNGUJE

3. CO VŠECHNO TI KLOTEZZ NABÍZÍ

4. DESATERO KLOTEZZ

5. CO JE NA KLOTEZZ ZAKÁZÁNO INZEROVAT 

6. REGISTRACE

7. PROFIL

8. PŘIDÁNÍ INZERÁTU

9. JAK PRODAT INZEROVANÝ KOUSEK

10. ÚPRAVA INZERÁTU

11. PROMOVÁNÍ INZERÁTU

12. JAK NAKUPOVAT NA KLOTEZZ

13. JAK SHÁNĚT KOUSKY

14. ODSTRÁNĚNÍ INZERÁTU

15. ROZCESTNÍK

16. ÚPRAVA PROFILU

17. MOJE INZERÁTY

18. PRODANÉ KOUSKY

19. MŮJ KOŠÍK

20. ZMĚNA HESLA

21. ODHLÁŠENÍ

22. KARMA UŽIVATELE

23. VIDEOŠATNÍK

24. STYLODOTAZNÍK

25. SHOP ODKAZ

26. SHÁNĚČKA

27. STYLOBĚŽNÍK

28. TÝDEN S…

29. SUPER BOXÍK

30. CO DĚLAT, POKUD MÁM PODEZŘENÍ NA PODVOD, NEBO JSEM BYLA PODVEDENA

31. KONTAKT

32. VŠEOBECNÍ PODMÍNKY

--------------------------------

1. CO JE KLOTEZZ

Klotezz je online módní tržiště a online šatník v jednom, kde můžeš vesele prodávat, nakupovat, měnit a shánět skvělé kousky spolu s dalšími stylovými holkami. Prodej co už nenosíš a udělej si místo v šatníku, nebo získej kousky, které tě budou bavit. Zaregistruj se zdarma a začni naplno využívat všechno, co ti Klotezz nabízí.

 

2. JAK TO FUNGUJE

1. JEDNODUŠE SE ZAREGISTRUJ

Registrace ti zabere max. 1 minutku. Zadáváš při ní své uživatelské jméno, e-mail a heslo.

2. VYBER SI ZE ŠATNÍKU KOUSEK, KTERÝ TĚ UŽ NEBAVÍ

Posuň tento kousek s láskou někomu jinému, komu udělá radost. A udělej si tak místo na nové kousky :-).

3. STYLOVĚ HO NAFOŤ

Dej svému inzerátu styl. Svůj kousek originálně nafoť tak, aby přitáhl pohledy všech modychtivých žen přímo na tvůj inzerát :-).

4. POVĚS HO A VYDĚLEJ SI JEHO PRODEJEM

Už stačí jen vyplnit inzerát, pověsit tvůj kousek na Klotezz a máš hotovo. Teď si už jen počkej na lovkyni, která jako první uloví tvůj kousek.

 

3. CO VŠE TI KLOTEZZ NABÍZÍ

Klotezz nabízí všem ženám a dívkám možnost:

 • Vytvořit si svůj online šatník - kde si můžeš vytvořit stylový profil, ve kterém můžeš "pověsit" na prodej kousky, které již nenosíš. V profilu můžeš spravovat své inzeráty a vytvářet pro své kupující "Shop odkazy".
 • VideoŠatník - odprezentuj svůj šatník prostřednictvím videa.

 

Dále ti Klotezz nabízí také:

 • Styloběžník - je to módní blog, který tě bude pravidelně zásobovat zajímavými články ze světa Klotezz, módy a žen.
 • Sháněčku - kde můžeš pověsit kousky, které tak naléhavě hledáš.
 • Týden s… - místo, kde najdeš každý týden malou ochutnávku vybraných inzerátů a vždy na jiné téma.

KLOTEZZ JE I PRO VŠECHNY ŽENY A DÍVKY, KTERÉ:

 • mají přeplněný šatník, ale nemají si co obléknout,
 • mají prázdný šatník a nemají si co obléknout,
 • bydlí v malých městech či vesnicích a nemají snadný přístup k některým značkám, které u nás nejsou dostupná nebo jsou dostupní jen v hlavních městech :-),
 • žijí v zahraničí, např. od Kalifornie přes Paříž po Berlín, a mohou nabídnout značky a kousky, které u nás (ČR a SR) nejsou tak snadno dostupné a udělat tak radost jiným holkám :-),
 • které shánějí kousek, který neumí nikde najít :-),
 • které milují módu a chtějí mít svůj online šatník.

4. DESATERO KLOTEZZ

Klotezz má své pravidla a doporučení, které sme pojmenovali DESATERO KLOTEZZ:

1. CHOVEJ SE tak, jak chceš, aby se ostatní chovali k tobě. Buďme k sobě férové, slušné, upřímné a milé. Vždyť jsme ženy :-). Nepoctivé uživatelé netolerujeme!

2. VŽDY UVÁDĚJ o sobě a o svých inzerovaných kouscích pravdivé informace a vždy uveď všechny důležité informace. Vždy dodrž všechny dohodnuté podmínky, na kterých ses dohodla s druhým uživatelem!

3. NABÍZEJ A INZERUJ pouze kousky ve velmi dobrém až výborném stavu a kousky originálních značek. Absolutně netolerujeme nepoctivé uživatelé, napodobeniny značek a kousky ve špatném stavu. Klotezz není hrabárna starých a nenositelných věcí a není ani čínské tržiště s levnými napodobeninami, tak to prosím respektuj.

4. Za FOTKY, které používáš a inzeruješ, plně odpovídáš a musíš mít na ně autorská práva. Fotky přidávej bez koláží, nápisů, reklam a web odkazů. Za porušení tohoto pravidla může být tvůj inzerát bez upozornění smazán (bez ohledu na promování), tak neprovokuj :). Tohle pravidlo je přísně kontrolované, tak to prosím ber na vědomí.

5. Při NÁKUPU KOUSKU VĚTŠÍ HODNOTY ti doporučujeme:

 • dohodnout si s prodejcem osobní schůzku, na které si kupovaný kousek sama prohlédneš.
 • pokud není možné osobní setkání s prodejcem, doporučujeme ti neplatit objednaný kousek předem, ale nechat si ho zaslat na dobírku a zaplatit přímo na poště při vyzvednutí. Přímo na poště si balíček otevři a zkontroluj, zda se v něm nachází to, co sis objednala.
 • dohodnout si s prodejcem videohovor (přes skype nebo jinou sociální síť), ve kterém ti ukáže z každé strany a živě kousek, o který máš zájem.

6. KARMA (hodnocení) ... jako prodejce ohodnoť uživatele, který od tebe nakoupil tvůj kousek a jako kupující ohodnoť po nákupu prodejce. Tak pomůžeš i jiným uživatelům při ich rozhodování. Před každým nákupem nebo prodejem si zkontroluj karmu a prohlédni hodnocení daného uživatele. To ti vždycky napoví, jestli je uživatel důvěryhodný, nebo jestli dát od něj ruce pryč. 

7. VYBER SPRÁVNOU KATEGORII A PODKATEGORII pro tvé inzerované kousky. Ostatní uživatelé tak jednoduše najdou tvůj inzerát. Každý uživatel hledá kousky, o které má zájem. Pokud vybereš nesprávnou kategorii a podkategorii, velmi si snížíš šanci, že prodáš svůj kousek. A zároveň si velmi zvýšíš šanci, že tvůj inzerát bude smazán z portálu kvůli porušení jeho podmínek.

8. Každý kousek POVĚS JEN JEDNOU. Nikdy nepřidávej ten samý inzerát vícekrát za sebou. Pokud je tvůj inzerát na portále už příliš dlouho a chceš ho obnovit, musíš ho nejprve smazat a pak můžeš vytvořit na tvůj kousek nový inzerát. Za porušení zákazu duplikovat inzeráty budou všechny duplikované inzeráty smazány bez upozornění a to bez ohledu na promování.

9. SDÍLEJ své inzerované kousky na svých profilech na sociálních sítích. Ukážeš tak svým přátelům a sledovatelům, jaké stylové kousky nabízíš a zároveň nikdy nevíš, komu "padne do oka" tvůj kousek.

10. UŽÍVEJ si Klotezz plnými douškami, buď stylovou prodejkyní, nebo lovkyní kousků. Prodávej a nakupuj do zbláznění :-). Vyšperkuj si svůj profil a vytvoř si svůj online šatník, po kterém budou prahnout a slintat všechny holky :-). Ukaž a představ nám všem modychtivým ženám svůj šatník ve videošatníku - jsme zvědavé na tvé nejlepší kousky. Nech se pravidelně inspirovat našimi články na blogu. V Sháněčce sháněj všechno, co tak naléhavě potřebuješ a ve Stylodotazníku odhal víc ze svojí stylové stránky. A Týden s… tě vždy inspiruje výběrem kousků na různá témata. A zapamatuj si: Síla ženských šatníků se probouzí…na Klotezz… :-).

5. CO JE NA KLOTEZZ ZAKÁZÁNO INZEROVAT 

Na Portálu je zakázáno propagovat a inzerovat:

a) firemní činnosti a služby, např. kosmetické, kadeřnické, krejčovské, masérské, terapeutické, léčebné a jiné služby;

b) produkty, které porušují zákony ČR a SR. V případě porušení tohoto pravidla budou takové případy hlášeny policii ČR (např. Prodej nepovoleného oblečení, kosmetiky apod.);

c) multilevel a provizní systémy, pyramidové hry;

d) kopírování CD, DVD, disket a jiných médií;

e) kopie, napodobeniny, plagiáty a padělky;

f) pohonné hmoty;

g) e-knihy;

h) erotické inzeráty, služby a pomůcky, livechat, práci tanečnice, společnice, konzumentky, hostesky, eskort;

i) Emailing a jiné bezpracné výdělky;

j) doklady a technické průkazy, bločky a faktury;

k) půjčky, úvěry a hypotéky, exekuce, oddlužení;

l) léky a potravinové doplňky;

m) cigarety, e-cigarety, tabák, alkohol, drogy;

n) produkty, programy a jiné nabídky na hubnutí;

o) chip tuning, powerbox, diagnostické sady, antiradary, SPZ značky apod.;

p) Bitcoin a jiné internetové peněžní měny;

q) výkup zboží nebo zvířat;

r) práci s vyžadovaným poplatkem předem;

s) pyrotechniku

t) neomezené množství zboží (v jednom inzerátu je možné inzerovat jen jeden konkrétní produkt, avšak je povoleno v popisu inzerátu uvádět více velikostí nebo barev jednoho kousku);

u) audiotextové čísla a sms se zvláštní tarifikací;

v) výrobky vyrobené z, nebo obsahující pravé kožešiny.

 

6. REGISTRACE

Registrace ti umožní naplno využívat služby Klotezz. Umožní ti pověsit kousky, vytvořit si svůj profil, promovat inzeráty a mnoho dalšího. Při registraci zadáváš své uživatelské jméno, e-mail a heslo.

7. PROFIL

Je tvůj online osobní prostor, kde můžeš naplno projevit své stylové JÁ. Můžeš si do něj přidat informace o sobě, svoji profilovou a titulní fotku, napsat "Shop odkazy" pro své zákazníky, uvést své odkazy na sociální sítě a blog, vložit si svůj VideoŠatník a samozřejmě prohlédnout své inzeráty, sháněčku, karmu a stylodotazník.

Svůj profil si můžeš prohlédnout jednoduchým kliknutím na tvoji fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty. Upravovat profil si můžeš kdykoliv v sekci Úprava profilu.

 

8. PŘIDÁNÍ INZERÁTU

Svůj inzerát přidáš tlačítkem "+Pověsit kousek", které se nachází na pravé straně horní lišty. Vyplň povinné (nebo i nepovinné) položky (název, cena, měna, kategorie, atď.), ponechej výchozí označení "prodávám" (místo "sháním"), přidej fotky tvého kousku a pověs ho na Klotezz.

9. JAK PRODAT INZEROVANÝ KOUSEK

Prodej, nákup či výměna kousků probíhá dohodou mezi dvěma uživateli, a to buď přes e-mail, telefon nebo osobně. Prodej ani koupě se nerealizují přímo přes portál Klotezz.

10. ÚPRAVA INZERÁTU

Svůj inzerát můžeš upravit v sekci "Moje inzeráty", kde najdeš seznam všech svých inzerátů a při každém inzerátu najdeš tlačítko "Upravit".

11. PROMOVÁNÍ INZERÁTU

Promování inzerátu je placená doplňková služba, která posune každý tvůj promovaný inzerát na první místa ve vyhledávání v kategoriích i podkategoriích po dobu 7 dnů. Promovat svůj inzerát můžeš rychle a snadno pomocí platební karty. Více informací zde.

12. JAK NAKUPOVAT NA KLOTEZZ

Pro nákup kousku, po kterým tak velmi toužíš, se musíš domluvit s jeho prodejcem přes e-mail, telefon nebo osobně. Prodej, nákup, nebo výměna probíhá dohodou mezi dvěma uživateli a nerealizuje se přímo přes portál Klotezz.

13. JAK SHÁNĚT KOUSKY?

Do sháněčky můžeš přidat kousek přes tlačítko "+Pověsit kousek", který se nachází na pravé straně horní lišty. Označ položku "sháním" (místo "prodávám"), která se nachází nad položkou "Název kousku". Po označení položky "sháním" ti zůstanou jako povinní položky jen název a popis kousku, které vyplň a následně můžeš pověsit hledaný kousek do "Sháněčky". Při vkládání kousku do "Sháněčky" můžeš vyplnit i další nepovinní položky, napr. přidej fotku kousku, který sháníš.

14. ODSTRÁNĚNÍ INZERÁTU

Svůj inzerát můžeš odstranit v sekci "Moje inzeráty", kde máš seznam všech svých inzerátů, nebo v sekci "Prodané kousky", kde máš seznam inzerátů, které si označíš jako "prodané". Při každém inzerátu najdeš tlačítko "Odstranit", pomocí kterého odstraníš svůj inzerát.

15. ROZCESTNÍK

Najít ho můžeš ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty. Najdeš v něm položky "Upravit profil", "Moje inzeráty", "Můj košík" a k tomu "Super boxík" a "Promo boxík".

16. ÚPRAVA PROFILU

Tato sekce ti slouží pro úpravu osobních informací ve tvém profilu, na změnu profilové či titulní fotky, ke změně "Shop odkazu", vyplnění "Stylodotazníku" a vložení "VideoŠatníka" a odkazů na tvůj blog a profily na sociálních sítích. Tuhle sekci najdeš buď v "Rozcestníku", nebo ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty.

17. MOJE INZERÁTY

V této sekci najdeš všechny tvé inzerované kousky. Zde si můžeš své kousky upravovat, odstranit, promovat či přesunout do sekce "Prodané kousky". Najít ji můžeš ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty.

18. PRODANÉ KOUSKY

Sem se přesune každý inzerovaný kousek, který si označíš jako "prodané" v sekci "Moje inzeráty". Po tomhle označení se tvůj kousek už nebude zobrazovat ve výpisu inzerátů ostatním uživatelům a ani tobě ve tvém profilu. Proto ti v profilu na liště pod titulní fotkou ubude počet inzerátů (najdeš to vedle karmy uživatele), ale přidá se ti počet prodejů. V této sekci můžeš svůj inzerát následně obnovit nebo odstranit. Po obnovení se znovu zobrazí ostatním uživatelům ve výpisu inzerátů a tobě v profilu (sníží se ti však počet prodejů). Tuhle sekci najdeš ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty.

19. MŮJ KOŠÍK

Zde si můžeš prohlédnout všechny kousky, o které si projevila zájem. Pokud máš o některý inzerovaný kousek zájem, stačí poslat jejímu prodejci e-mail prostřednictvím tlačítka "KONTAKTUJ PRODEJCE", které se nachází v daném inzerátu. Tenhle kousek se ti automaticky uloží v této sekci. Najít ji můžeš buď v "Rozcestníku", nebo ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty.

20. ZMĚNA HESLA

Pokud si chceš upravit svoje přihlašující heslo pro vstup do svého profilu, tato sekce ti to umožní. Najít ji můžeš ve vyskakovacím okénku, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty.

21. ODHLÁŠENÍ

Pro odhlášení se z portálu jednoduše klikni na tuto položku, která se nachází na spodku vyskakovacího okénka, které se ti otevře po najetí myší na tvojí fotku a uživatelské jméno na pravé straně horní lišty. Doufáme, že se brzy opět přihlásíš a budeš lovit kousky na Klotezz :-). 

22. KARMA UŽIVATELE

Je hodnocení, které dostává uživatel od jiných uživatelů prostřednictvím udělení hvězdiček. Hodnotící uživatel může k svému hodnocení (hvězdičkám) dopsat i komentář. Svou karmu (hvězdičky) si můžeš prohlédnout ve svém profilu vpravo od profilové fotky. Na nástěnce pod profilovou fotkou se ti zase zobrazuje poslední komentář a jméno uživatele, od kterého si toto hodnocení dostala. Pokud chceš ohodnotit druhého uživatele, musíš v jeho profilu kliknout na položku "Karma", která se nachází na liště pod jeho Shop odkazem. Tam mu můžeš udělit hvězdičky a napsat komentář. Karmu můžeš udělit jednomu uživateli pouze jednou! Karma slouží na to, abys věděla, zda je prodejkyně důvěryhodná a jaké zkušenosti s ní měli jiné uživatelky. Pozor! Do komentářů v Karmě je přísný zákaz psát hanlivé slova, urážky a vymyšlené a nepravdivé informace o hodnocené uživatelce.

23. VIDEOŠATNÍK

Je video, ve kterém můžeš představit svůj šatník. Nahraj krátké video, ve kterém ukaž svoje super kousky, pochval se s tým nejlepším ve tvém šatníku a odprezentuj svůj styl. Následně ho pověs na youtube a pak vlož jeho URL odkaz na Klotezz v sekci "Úprava profilu" v položce "VideoŠatník". Tvůj Videošatník se bude zobrazovat ve tvém profilu na levé straně pod profilovou fotkou, kde si ho mohou prohlížet ostatní uživatelé.

24. STYLODOTAZNÍK

10 jednoduchých (nepovinných) otázek, které si můžeš vyplnit v sekci "Úprava profilu" (trošku roluj dolů). Je jen na tobě, či je vyplníš a odkryješ něco o svém stylu. Pokud se rozhodneš je vyplnit, tak se ti budou zobrazovat v "Profile" na liště nad výpisem tvých inzerátů po kliknutí na položku "Stylodotazník".

25. SHOP ODKAZ

Je odkaz, který si vyplňuješ sama a je určen pro tvé potencionální nebo stálé zákazníky. Můžeš v něm ohlásit různé akce na tvé inzeráty, na poštovné zdarma či jiné informace, které přilákají či zaujmou jiné uživatelé. Tento odkaz se nachází a zobrazuje v tvém profilu nad výpisem tvých inzerátů. Poznáš ho i podle toho, že je napsaný fialovou barvou a samotný název "Můj Shop odkaz" je zelenou barvou. Svůj "Shop odkaz" můžeš kdykoliv měnit v sekci "Úprava profilu".

26. SHÁNĚČKA

Je místo, kde můžeš "pověsit" kousky, které sháníš. Jestli nevíš sehnat některý kousek, jednoduše ho přidej do Sháněčky a počkej, kým se ti ozvou jiné "lovkyně" kousků, které ho vlastní nebo vědí, kde ho sehnat. Ideálně vlož do Sháněčky kromě názvu a popisu i jeho fotku (pozor na autorská práva!), abys získala svůj vytoužený kousek co nejdříve. Sháněčku najdeš v menu na hlavní liště. Přidat do ní kousek můžeš přes tlačítko "+Pověsit kousek", které se nachází na pravé straně horní lišty. Poté označ položku "sháním" (místo "prodávám"), která se nachází nad položkou "Název kousku", vyplň potřebné údaje a vlož sháněný kousek do Sháněčky. Více v bodě 13 – Jak shánět kousky.

27. STYLOBĚŽNÍK

Je blog, na kterém ti pravidelně přinášíme zajímavé články ze světa Klotezz, módy a žen. Najdeš ho v menu na hlavní liště nebo na úvodní stránce nad patičkou.

28. TÝDEN S…

Je místo, kde najdeš každý týden malou ochutnávku vybraných inzerátů a vždy na jiné téma. Ze všech inzerovaných kousků každý týden vybereme ty, které nás zaujmou. Věříme, že tě budeme inspirovat a nějaký ten krásný kousek ti padne do oka a následně do šatníka.

29. SUPER BOXÍK

V tomto boxíku vždy najdeš odkazy např. pro: "DESATERO Klotezz". Super boxík se nachází v Rozcestníku.

30. CO DĚLAT, POKUD MÁM PODEZŘENÍ NA PODVOD, NEBO JSEM BYLA PODVEDENA

Můžeš podat trestní oznámení na kterémkoliv oddělení Policejního sboru. Tyto orgány jsou povinny oznámení přijmout a záležitost prošetřit. V trestním oznámení popiš, co se přesně stalo. Přilož vytištěnou e-mailovou komunikaci, kopii inzerátu a doklad o zaplacení.

Při takové události prosím kontaktuj e-mailem i nás na info@klotezz.com. V e-mailu uveď tvoje profilové údaje na Klotezz a předmětný inzerát, dále uveď uživatelské jméno osoby, která tě poškodila a opiš předmětnou událost (kdy a jak tě poškodili). Také mu v jeho profilu můžeš přidat negativní Karmu (hodnocení) udelením nízkého počtu hvězdiček a textovou formou. Upozorníš tak ostatní uživatelé na nekalé praktiky daného uživatele.

 

31. KONTAKT

Napsat nám můžeš na info@klotezz.com a naše pracovní doba je od pondělka do čtvrtka mezi 8:30 - 14:30 hod. Piš připomínky, pochvalu, kritiku nebo otázky. Na přijaté e-maily obvykle odpovídáme do 24 hodin, tak buď prosím trpělivá. Snažíme se odpovědět na každý e-mail. 

32. VŠEOBECNÍ PODMÍNKY

Sú to podmínky portálu Klotezz, které si je každý uživatel povinný přečíst a registrací souhlasí, že je bude dodržovat. Nerespektování a nedodržování těchto podmínek může vést k vyloučení z portálu (odstranění uživatelského konta) nebo smazání inzerátů. Všeobecní podmínky portálu najdeš zde, nebo v patičce stránky.