AKO VYTVORIŤ DOKONALÝ INZERÁT
16/07/2017 
Vždy buď kreatívna a férová :-).

1. NAFOTENIE KÚSKU                                                                      

Pamätaj, že kvalitné a správne nafotené fotky tvojho kúsku sú základným kameňom úspešného a rýchleho predaja. Titulná (hlavná) fotka inzerátu je prvá a najdôležitejšia fotka, ktorá buď osloví potencionálnych kupcov, alebo, ak je nesprávne nafotená, tak tvoj kúsok vďaka nej väčšina z nich prehliadne.

Preto nafoť kvalitné a oku lahodiace fotografie, či už na sebe, figuríne, vešiaku alebo ako blogerky na zemi :-) a strhni tak pozornosť užívateliek práve na ten tvoj inzerát. Nastajluj fotku tak, aby čo najviac zaujala a bola čo najštýlovejšia. Inšpiruj sa módnymi blogermi, ktorí vedia nastajlovať fotku tak, aby bola super-štýlová…je toľko nápadov…

Najideálnejšie fotky sú tie, ktoré sú fotené na nejakej osobe, pretože pre užívateľky je dôležité vidieť ako kúsok vyzerá na reálnej postave, keďže si ho nemajú možnosť vyskúšať. Napr. také sako, šaty či nohavice sú ideálnymi adeptami na fotenie na postave.

Nekvalitné fotky (napr. rozmazané), pokrčené oblečenie, kúsky hodené na zemi, alebo fotené na zlých vešiakoch (veľmi malých alebo veľkých), ti veľmi znižujú šancu predať tvoj kúsok nech je akokoľvek úžasný. Pohraj sa s predávaným kúskom, daj jeho fotke štýl a originalitu, nafoť ho na sebe a vyzdvihni fotkou jeho plusy. Ale pozor, upozorni aj na mínusy. Ak má kúsok nejakú vadu, tak ju nafoť, určite nechceš nemilo prekvapeného kupcu, ktorý ti následne napíše nízke hodnotenie do tvojho profilu.

TIPY:

- Foť na dennom svetle

- Pridaj fotku detailného záberu na materiál a štítok/etiketu

- Svoj kúsok odfoť vždy upravený a vyžehlený. Pokrkvaný brak hodený na zemi asi ťažko nájde svojho kupcu. Mysli na to, že fotky inzerátov na Klotezz nesmú obsahovať čierne okraje, vodoznaky iných webov ani texty či nápisy.

Tipy titulnej fotky inzerátu

A. Fotka outfitu alebo konkrétneho kúsku odfotená na osobe 

B. Fotka celého outfitu, (kde dominuje predávaný kúsok) štýlovo vyskladaného na zemi

C. Fotka kúsku na zemi či vešiaku 

  

2. NÁZOV KÚSKU

V názve inzerátu vyzdvihni to NAJ z tvojho inzerovaného kúsku. Vyzdvihni jeho plusy a výnimočnosť, napr. jeho značku :-). Strhni pár slovami pozornosť užívateliek práve na tvoj inzerát. Vyber pár slov, ktoré chytia tvojho potencionálneho kupcu za oko a srdce :-).

TIPY:

- Ak je na titulnej fotke tvojho inzerátu odfotený celý outfit, napíš do názvu inzerátu kúsok, ktorý z outfitu predávaš. Napr. “Kožená sukňa”, aby užívateľky vedeli, ktorý kúsok z outfitu je na predaj.
- Ak predávaš kúsok exkluzívnej značky, napr. ktorú ženy veľmi obľubujú, tak vyzdvihni v názve práve túto značku napr. “Louis Vuitton kabelka”.
- Ak predávaš kúsok veľmi kvalitného materiálu využi to a uveď to v názve inzerátu, napr. “Šatka zo 100% hodvábu”, alebo “Kožené balerínky”. 

3. POPIS KÚSKU

Buď kreatívna, napíš prečo by si ho mala potencionálna zákazníčka kúpiť. Uveď v čom je výnimočný a prečo si ho milovala a rada nosila. Aj v popise vyzdvihni plusy a výnimočnosť svojho inzerovaného kúsku. Nezabudni však spomenúť prípadné vady alebo inú skutočnosť. A nič nepokazíš ani tým, ak napíšeš prečo kúsok posúvaš ďalej (predávaš).

TIPY:

- Pridaj napr. rozmery alebo miery inzerovaného kúsku (výška podpätku, obvod pása…).

- Napíš cenu poštovného alebo naopak vyzdvihni, že poštovné je už zahrnuté v cene kúsku. Keďže sme česko-slovenské trhovisko, tak si prepočítaj poštovné a uveď rozdielne ceny podľa toho, či ho posielaš na Slovensko alebo do Čiech. Určite si zisti ceny poštovného vopred. Môžeš sa tak vyhnúť komplikáciám s vysokým poštovným napr. z ČR do SR, alebo naopak (už onedlho pridáme článok o tom, ako najvýhodnejšie posielať balíčky, tak radšej vyplň formulár úplne dole a prihlás sa k odberu nových článkov, aby ti už žiadny neunikol).

- Pri luxusných kúskoch odporúčame priložiť fotky paragónov, lístkov či etikety.

4. PROMOVANIE INZERÁTU

Ak chceš zviditeľniť svoj inzerát a upriamiť naň väčšiu pozornosť, umiestni ho na prvé miesta v kategórii a podkategórii. To urobíš jednoducho a ľahko tak, že dáš svoj inzerát promovať. Promovanie ti zaručí, že tvoj inzerát bude na prvých priečkach v tebou zvolenej kategórii a podkategórii. Viac sa dozvieš tu: http://www.klotezz.com/vypis-inzeratu/promovani-inzeratu/ 

Líbí se ti náš článek? Tak nám dej LIKE a sdílej ho se svými přáteli...